Kondenzációs kazánok

Semiatek Condens
Optimális megoldás fűtéshez és melegvíz-ellátáshoz
- Rozsdamentes acél fűtési hőcserélő
- Bármilyen égéstermék-elvezető rendszerrel telepíthető (C63)
- Kedvező ár/érték arány készülékcsere esetén is
- Nagyhatékonyságú modulációs szivattyú
- Kombi (24 és 28 kW) kivitelben
Gázüzemű Kondenzációs
A fűtési energiaosztály Melegvíz
A melegvíz energiaosztály Fűtés

Themis Condens 24 kombi kazán
Falikazán fűtéshez és meleg víz ellátáshoz
- Gazdaságos működés
- Kedvező árfekvés
- Kombi kivitel
- Egyedülállóan egyszerű használat
Gázüzemű – B fűtési energiaosztály
Kondenzációs – Melegvíz
A melegvíz energiaosztály – Fűtés

KKS Condens álló kazáncsalád
ErP-ready
- Hagyományos állókazánok cseréjéhez
- Meglévő rendszerelemek megtarthatók
- Magas hatásfok, energiatakarékos működés
- Kedvező árfekvés
Gázüzemű – Kondenzációs
A fűtési energiaosztály – Fűtés

Thema Condens 2015
ErP-ready
- Nagyhatékonyságú modulációs szivattyú
- Warmstart funkcó – azonnali melegvíz
- Beépített időjáráskövető szabályzó
- Kombi (25, 30 kW) és fűtő (12, 25, 30 kW) kivitelben
Gázüzemű – Kondenzációs
A fűtési energiaosztály – Melegvíz
A melegvíz energiaosztály – Fűtés

Thelia Condens
ErP-ready
- Korszerű megoldás kazáncseréhez
- Nagyhatékonyságú modulációs szivattyú
- Beépített időjáráskövető szabályzó
- Kombi (25, 30, 35 kW) és fűtő (12, 25, 30 kW) kivitelben
- Saját fejlesztésű alumínium hőcserélő
Gázüzemű – Kondenzációs
A fűtési energiaosztály – Melegvíz
A melegvíz energiaosztály – Fűtés

Thema Condens 40+
ErP-ready
- Éves szinten akár 20% energia-megtakarítás
- Fűtő kivitel
- Társasházak, középületek fűtéséhez
- Kazántelepek kialakításához
- ErP előírásoknak megfelel
Gázüzemű – Kondenzációs
A fűtési energiaosztály – Fűtés

Isofast 21 Condens
ErP-ready, beépített tárolós kondenzációs falikazán
- Több melegvíz csapoló egy időben használható
- Nagyhatékonyságú szivattyú (ErP Ready)
- Beépített időjáráskövető szabályzó
- Beépített rétegtároló
- Isodyn2 melegvíz-készítési rendszer
Gázüzemű – Kondenzációs
A fűtési energiaosztály – Melegvíz
A melegvíz energiaosztály
Fűtés
Működésük alapelve az, hogy amíg egy hagyományos gázkazán esetén a gáz elégetése során képződő vízgőz gőz halmazállapotban a kéményen keresztül távozik, addig egy kondenzációs gázkészülék esetén ezt az égés során képződő vizet nem gőz, hanem kondenzvíz formájában lecsapatjuk a készülék kazántestén, majd elvezetjük.
Közérthetőbben fogalmazva annyi energiát nyerünk, amennyi a keletkezett kondenzvíz elpárologtatásához lenne szükséges. Tehát ha a kondenzációs gázkazánunk működése során keletkezett kondenzvizet felfognánk, és azt pl. a tűzhelyre téve addig kéne forralnunk, míg a víz el nem párolog, az erre a forralásra szánt energiát spóroljuk meg, ha kondenzációs gázkészüléket működtetünk otthonunkban. Ezt, a víz felforralásához szükséges hőértéket nevezzük párolgáshőnek, vagy rejtett hőnek.
A fizika törvényei alapján kondenzációs gázkazánt működtetve megtakarításunk minimum 11 %, azonban megfelelő szabályzást alkalmazva ez az érték 20-35 %-ig növelhető, egy hagyományos gázkazánnal szemben!
A kondenzációs gázkazánoknál a távozó füstgáz hőmérséklete is sokkal alacsonyabb, mint hagyományos gázkazánok esetén. Amíg egy hagyományos kazán füstgázhőmérséklete 180-200 fokos, addig ez az érték egy kondenzációs gázkészülék esetén 40-60 fok alá is csökkenhet. Minden technikai tudást nélkülöző felhasználó számára is teljesen egyértelmű, hogy mennyivel többet spórolunk, ha a szabadba kieresztett füstgázunk nem 200, hanem csak 50 fokos hőmérsékletű!
A kondenzációs gázkazán nemcsak kevesebbet fogyaszt, de sokkal környezetkímélőbb, sokkal kisebb a káros anyag kibocsájtása, és hosszabb életű is hagyományos társainál.
A vevő szempontjából érthetően, a gázfogyasztás csökkentés a legfőbb motiváció kondenzációs gázkazán vásárlása esetén. Ezeknek a kazánoknak azért magasabb a vételáruk, mert sokkal összetettebb, bonyolultabb műszaki megoldásokat tartalmaznak, ezáltal üzembe helyezésük és szervizelésük is komolyabb felkészülést, és műszerezettséget igényel. A magasabb műszaki tartalomból adódóan természetesen javításuk és karbantartásuk is többe kerül, egy normál kazánhoz képest. Ezek a többlet költségek azonban a mai energiahordozók árak mellett, a kazán lényegesen magasabb hatásfokából adódóan, rövid idő alatt megtérülnek.
A kondenzációs gázkazánokat, a köztudat /tévesen/ csak padló és falfűtésekhez gondolja jó megoldásnak, azonban egy jól szabályozott radiátoros fűtésnél ugyan olyan fogyasztáscsökkentést érhetünk el. Radiátoros fűtések estén, ha új rendszert tervezünk, akkor a radiátorok méretét egy kicsit túl kell méretezzük, mert a nagy hőleadó felülettel biztosíthatjuk a kazánvíz hőmérsékletünk alacsonyan tartását. Régi rendszer esetén sem kell aggódnunk, mert az esetek 99%-ban a radiátorok szinte mindig túlméretezettek.
A kondenzációs gázkazán előnyeinek kiaknázásához elengedhetetlenül fontos a jó szabályzás! A lényeg, hogy a fűtési visszatérő vízhőmérsékletünket lehetőség szerint mindig 57 C alatt tartsuk. Azért van szükség, a fűtővíz visszatérő hőmérsékletének alacsonyan tartásához, mert ez az alacsony vízhőmérséklet teszi lehetővé, hogy a nagy felületű kazántesten a kondenzvíz lecsapódása létrejöjjön. Ezt egy hagyományos szoba termosztátnál is megoldhatjuk úgy, hogy a gázkazánunk vízhőmérséklet szabályzó gombját mindig a szükséges, de elégséges vízhőmérsékletre állítjuk. Ez azonban nagyon macerás, és az optimumot eltalálni szinte lehetetlen.
Ezt a feladatot végzi el helyettünk az úgynevezett „időjárás követő szabályzó”, amely állandóan figyeli a külső hőmérsékletet, és ez alapján állandóan változtatja a kazánvíz hőmérsékletét. Így egy állandó optimális üzemet kapunk.
Kazánunk mindig csak arra a hőmérsékletre emeli a fűtővíz hőmérsékletét, amennyire éppen szükség van. Mivel a külső hőmérséklet az év csak egy nagyon kicsi szakaszában olyan alacsony, hogy az 57 C alatti visszatérő vízhőmérséklet ne lenne elegendő, ezért az év nagy részében elérhetjük a legoptimálisabb kondenzációs üzemet. Így tudunk a hagyományos gázkazánhoz képest 20-30 %-os, vagy akár még magasabb megtakarítást is elérni.
Abban a rövid időszakban, amikor kint nagyon hideg van, és az alacsony fűtővíz hőmérséklet már nem elég a lakásunk kifűtésére, akkor sem kell aggódnunk, mert gázkazánunk ez esetben is egy nagyon jó hatásfokú hagyományos gázkazán módján működik. A kondenzációs gázkészülékek a fent említett okokból kondenzvizet termelnek. Ezt a kondenzvizet /háztartási méretű kazán teljesítmény esetén/ a csatornahálózatba vezethetjük. Mivel a háztartásunkban keletkező legtöbb szennyvíz lúgos kémhatású, a kondenzvíz pedig savas, ezáltal a többnyire lúgos hatást semlegesíti a csatornába eresztett savas kémhatású kondenzvizünk. Természetesen ez csak háztartási méretekben igaz, nagyobb teljesítmény esetén kondenzvíz semlegesítő berendezés beépítése szükséges.
Nagyon fontos, hogy a kondenzvíz savas kémhatása révén virágok locsolására nem alkalmas! Beruházásunkat kis mértékben ugyan, de csökkentheti az a tényező, hogy a füstgázkivezető rendszerünket műanyag csövekből kell kiviteleznünk, mivel azokon is történhet kondenzvíz kicsapódás. Ez a kondenzvíz szintén savas kémhatású, és a műanyag csövekkel nem lép reakcióba. A kondenzációs gázkészülékek nagy előnye a széles tartományban történő lángmoduláció is, ami azt jelenti, hogy a láng mérete, azaz a kazán pillanatnyi teljesítménye, mindig az adott hőigényhez igazodik.
Például egy 24 KW fali kondenzációs kombi kazán esetén, ha kint +5 fok van, és otthonunk hőigénye csak 12 KW, akkor kazánunk “kis lánggal fog égni” azaz kis teljesítménnyel fog működni. Ezáltal kevesebbet fog fogyasztani. Egyes kondenzációs gázkazánok, akár 4-5 KW teljesítmény alá is modulálják teljesítményüket!